دانستنی‌های دنیای مد

راه‌های نگهداری صحیح لباس

راه‌های نگهداری صحیح لباس

چه لباسهایی را باید تا کنیم و کدامها را آویزان کنیم؟

لباسهایی از جنس:

  • ابریشم
  • مخمل
  • کتان
  • ساتن

اگر هرگونه لباس از جنسهای فوق دارید، حتما لباسها را برای استحکام و سالم ماندن آنها و همینطور شیک ماندنشان آویزان کنید. لباسهای مجلسی خود را حتما آویزان کنید و سعی کنید یک کاور نیز روی آنها بکشید، مخصوصا اگر دارای رنگ روشن و یا سفید هستند.

شلوارها:

شلوارهای خود را از کمر یعنی پل کمربند آویزان کنید، حتی میتوانید با کلیپسهای بند رخت آویز خود برای آویزان کردن شلوارهایتان استفاده کنید.

 

روپوش و مانتو:

لباسهای بلند، روپوش و مانتو را باید به صورت ایستاده و قائم آویزان فرمایید تا شکل لباس از بین نرود و علاوه بر حفظ کردن صافی آن و عدم چروک شدن آن، ظاهر لباس همیشه خوش فرم دیده شود.

 

ژیله،جلیقه، کت و پالتو:

این سری از لباسها به خاطر نوع دوخت باید حتما آویزان شوند، مخصوصا کتهای چرمی بهتر است یا روی جارختی آویزان شوند و یا به چوب لباسی یا چوب کار آویزان شوند و هرگز آنها را تا نکنید که بعد از مدتی، لباسهای چرمی شما آسیب جدی خواهد دید.

دامن:

دامن های چرم و پلیسه و انواع دیگر بهتر است آویزان شود، چون دامن نیاز به خط تا ندارد و همچنین بهتر است همیشه ظاهر آویزان و افتاده خود را با آویزان کردن آن حفظ کنید.

پلیور:

این دسته از لباسها و لباسهای پشمی و کشی را هرگز آویزان نکنید، چون بعد از مدتی با کش آمدن آنها و تغییر شکلشان مواجه خواهید شد، بهترین مکان را برای تا کردن آنها در نظر بگیرید و در آن محل نگهداری کنید.

 

تیشرت و تونیک:

تیشرتها و تونیکها نیز بعد از آویزان شدن قطعا تغییر شکل خواهند داد، پس بهتر است تا شوند و در محل خود نگهداری شوند.

 

شلوارهایی با پارچه های ضخیم و کلفت:

معمولا در فصل سرد به این دسته از لباسها نیاز داریم، بهتر است از خط تا، آنها را تا کنید و در مکان مناسب نگهداری کنید و در فصل خود استفاده کنید، آویزان کردن آنها ممکن است سبب تغییر شکلشان شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 8 =